KOD im. Władysława Bartoszewskiego

WARSZAWA. W dniu 6 sierpnia 2016 roku mija pierwszy rok urzędowania Andrzeja Dudy. Z tej okazji KOD Mazowsze organizuje pod Pałacem Namiestnikowskim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pikietę w godz. od 14.00 do 16.00. Hasło przewodnie: "Andrzej Duda Przed Trybunał". Pikieta związana jest z podpisaną przez prezydenta kolejną ustawą (już zaskarżoną do TK) mającą na celu zdemolowanie działania Trybunału Konstytucyjnego. Nadmienić wypada, że prezydent podpisał ustawę w cieniu wizyty w kraju papieża Franciszka.

 

Organizatorzy wydarzenia piszą: Ustawa o TK podpisana. Znów. To już kolejny delikt konstytucyjny pRezydenta RP. Tak dalej być nie może - Andrzej Duda przed Trybunał Stanu! Przypomnimy Panu Prezydentowi po co rezyduje na Krakowskim Przedmieściu. Zażądajmy wypełniania konstytucyjnych powinności. Stania na straży konstytucji. Wreszcie - dotrzymania obietnic z kampanii wyborczej. A zwłaszcza jednej - bycia Prezydentem wszystkich Polaków. Jednocześnie - ogłaszamy konkurs na jak najlepszą polską interpretację słowa "impeachement". Prosimy o propozycje w postach na wydarzeniu. Będzie nagroda.

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony